Projekt Mobilní bezpečnostní zátarasy a využití rozšířené reality

Zajištění ochrany občanů je jednou z priorit kdekoliv v civilizovaném světě. To je důvod, proč vznikly mobilní bezpečnostní zátarasy. Navrhnuli jsme je tak, aby našly své využití ve veřejném prostoru nejen jako ochranný prvek, ale také jako plocha, která má sekundární využití jako stolek nebo lavička. Detailní informace k zátarasům.

Jak víme, že zátarasy jsou účinná ochrana proti útoku vozidla?

  1. Virtuální vývoj
    Zátarasy prošly nejprve řadou virtuálních nárazových zkoušek. Díky numerickým simulacím dokážeme např. předpovědět, jak nárazová zkouška dopadne a v jak velké vzdálenosti vozidlo zastaví.
  2. Nárazové zkoušky
    Zátarasy jsou testovány dle normy CWA 16221 – odpovídá N1 v PAS 68/STANAG 2280. Poskytují nejvyšší míru ochrany. Zastaví i vozidla kategorie 30 tun.

Což takhle prohlédnout si výsledky simulace crash testu v rozšířené realitě?

Ať už venku na ulici, ve výrobní hale nebo na stole ve vaší zasedačce, díky rozšířené realitě od SVS FEM dokážete výsledky vašich simulací umístit do jakéhokoliv skutečného prostředí. Není přitom potřeba žádné zvláštní vybavení jako speciální promítací zařízení či 3D brýle. Postačí váš chytrý telefon. Rozšířená realita neboli Augmented Reality, nás bude obklopovat čím dál tím víc. Tento způsob zobrazení dat má obrovský potenciál a v případě zobrazení výsledků simulací to platí dvojnásob.

rozšířená realita

Vyzkoušejte rozšířenou realitu i vy!

Na stream.svsfem.cz naleznete tento „crash test model“, ale i další modely, které si můžete sami vyzkoušet na svém chytrém telefonu. Stačí načíst QR kód nebo kliknout na daný model.

Zaujal vás tento projekt? Zvažujete využití simulací?

Nechte nám na sebe kontakt. Potkáme se u nás nad šálkem dobré kávy.

 

 

Hotline:

 

Sledujte nás:

facebookyoutubelinkedin