Blogy

Analýza vlivu vody na životnost konstrukce ventilu pro společnost IMI CCI

Numerické simulace nám dávají možnost odhalit závažné chyby již při návrhu nového designu a předejít tak výrobě nefunkčního ventilu. Díky simulacím různých provozních stavů a zatížení lze také predikovat životnost dané součásti. V případě společnosti IMI CCI bylo naším hlavním cílem zjistit, jakým způsobem se bude chovat nastřikovaná voda uvnitř směšovacího obtokového ventilu a jaký to bude mít vliv na životnost jeho vlastní konstrukce.

Veletrh obranné techniky IDET 2021 a SVS FEM

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET je významnou a již tradiční událostí na ploše Brněnského výstaviště. Během tří dnů mají návštěvníci možnost si detailně prohlédnout celou řadu obranných a bezpečnostních technologií, mezi kterými jsme letos vystavili průběžné výsledky projektu Mobilních bezpečnostních zátarasů. Projekt jsme společně vyvíjeli a vyvíjíme s MC Velox Praha s. r. o. a Výzkumným ústavem stavebních hmot, a. s.

Simulace mazání převodovek v ParticleWorks pro IGW

Až do éry numerických simulací měly společnosti jako IGW velmi omezené možnosti, jak nahlédnout za plného provozu dovnitř převodovek a hodnotit chování proudícího a rozstřikujícího se oleje. Jedinou cestou bylo použití skleněných průhledných krytů. Často návrh vycházel z praktických zkušeností a ze spousty hodin testování na fyzických modelech. To ovšem není efektivní způsob, jak odhalit ožehavá místa. Pro správný chod převodovky je velmi důležité její efektivní mazání a aby nedocházelo k nadměrnému opotřebení ozubených kol či k jejímu zadření. Hlavním požadavkem na simulaci mazání převodovek IGW bylo tedy určit, jakým způsobem se distribuuje olej v prostoru jednotlivých převodů a jestli jsou olejem dostatečně zásobována ložiska.

Výsledky studentské soutěže Cena profesora Jaroslava Buchara 2021

5. ročník naší soutěže o nejlepší studentský Ansys projekt opět ukázal, že potenciál v oblasti numerických simulací u studentů vysokých škol je u nás silný. Soutěž je zaměřena na řešení libovolné originální úlohy v prostředí Ansys, Rocky DEM, ParticleWorks nebo v software s vlastním kódem. 

ANSYS 2021R2 - Novinky

Připravili jsme pro vás souhrn nejzajímavějších novinek, které přicházejí s novou verzí ANSYS 2021R2.

Nové řešení nástřiku vody do proudu spalin pro elektrárnu Ledvice společnosti ČEZ

Jak otestovat návrh nového řešení za plného provozu elektrárny?
 V energetickém průmyslu není možné provádět jakékoliv změny za provozu, mohly by ohrozit jeho chod. Bez použití numerického modelování se jen velmi těžce odhaduje správná funkce nově navrženého designu. Může být provedena celá řada měření, ale je téměř nemožné si novou změnu komplexně představit při plném provozu. Proto nás oslovili zástupci společnosti ČEZ, abychom jim pomocí Ansys software pomohli s návrhem nového řešení.

ANSYS Simulation World 2021 - největší on-line konference zaměřená na simulace

Největší online konference ze světa simulací, moderního průmyslu a pokročilých technologií Simulation World se letos koná v termínu 20. - 21. 4. Účast na konferenci je zdarma, počet míst je však omezen. Nezapomeňte na včasnou registraci.

Tradiční Ansys Update netradiční formou

Za běžných okolností bychom se s vámi mnohem raději potkali osobně a sdíleli novinky Ansys naživo. Současná covidová situace však přináší mnoho omezení a my jsme rádi, že i tak si 180 z vás udělalo čas a „přišlo“ na nabitý program online přednášek. 

ANSYS 2021R1 - Novinky

Připravili jsme pro vás souhrn nejzajímavějších novinek, které přicházejí s novou verzí ANSYS 2021R1 do všech oblastí široké rodiny Ansys.

Vyhodnocení druhého kola ANSYS ACADEMY: Engineer First Certificate

Přinášíme vám přehled zúčastněných institucí, nejobtížnější otázku a úspěšnost jednotlivých institucí v závěrečném testu druhého kola Ansys Academy: Engineer First Certificate (26.-27.1.2021). Závěrečný test se ukázal výrazně náročnější než v minulém termínu v roce 2020.

Stránky

 

 

Hotline:

 

Sledujte nás:

facebookyoutubelinkedin