Veletrh obranné techniky IDET 2021 a SVS FEM

Vytvořeno dne 5. 11. 2021

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET je významnou a již tradiční událostí na ploše Brněnského výstaviště. Během tří dnů mají návštěvníci možnost si detailně prohlédnout celou řadu obranných a bezpečnostních technologií, mezi kterými jsme letos vystavili průběžné výsledky projektu Mobilních bezpečnostních zátarasů.

Image
SVS FEM simulace Ansys

Návštěvníci veletrhu si u našeho stánku mohli nejen zblízka prohlédnout naše zátarasy, ale také vyzkoušet jejich užitnou hodnotu. Hlavním účelem našich zátarasů sice i nadále zůstává zastavení útočícího teroristického vozidla, navíc však poslouží také jako městský mobiliář, např. stolek nebo lavička. Užitná hodnota se dnes stává významnou předností bezpečnostních zátarasů. Oproti konkurenčním mobilním zátarasům, které zpravidla připomínají spíše ocelové ježky z válečné zóny nebo betonové opevnění, naše produkty esteticky i užitkově zapadají do městského mobiliáře a nehyzdí okolí. Abychom tuto jejich funkci dostatečně ověřili, nabídli jsme návštěvníkům veletrhu také pivo točené na jednom z našich zátarasů. Při popíjení piva a sledování nabitého exhibičního programu na ploše IDET arény si navíc návštěvníci u našeho stánku vyzkoušeli rozšířenou realitu, ve které jsme jim ukázali výsledky simulace nárazu vozidel.

Detailně o projektu Mobilních bezpečnostích zátarasů v tomto letáku.

Image
SVS FEM simulace Ansys

Největší pozornost diváků však zpravidla upoutala naše instalace uprostřed plochy IDET arény – zastavení útočící Tatry 8x8. V rámci příprav na výstavu jsme do prostoru výstaviště převezli výsledek skutečné nárazové zkoušky té nejvyšší kategorie podle PAS:68 – náraz nákladním vozidlem kategorie N3, v tomto případě T815 8x8 o celkové hmotnosti 30 t. Jelikož všechny naše zátarasy jsou nejen ověřeny pomocí numerických simulací, ale také prověřeny skutečnými nárazovými zkouškami, měli návštěvníci možnost nahlédnout také na videozáznamy z nárazových zkoušek.

Image
SVS FEM simulace Ansys

Výstavu IDET samozřejmě také pravidelně navštěvuje řada významných osobností od ředitelů soukromých společností, přes generály až po ministry. Potěšilo nás, že se u našeho stánku zastavili a projevili zájem o naše zátarasy například předseda Správy státních hmotných rezerv ČR pan Pavel Švagr, předseda Správy státních hmotných rezerv SR Ing. Ján Rudolf, PhD., ředitel Úřadu pro civilní letectví pan David Jágr či ředitel Pardubického letiště Ing. Ivan Čech.

Image
SVS FEM simulace Ansys

Děkujeme všem, kteří jste se u nás během veletrhu IDET zastavili a projevili zájem o naše zátarasy. Děkujeme také Univerzitě obrany a příslušníkům 15. Ženijního pluku za výbornou spolupráci a prostor, který nám poskytli k prezentaci našich výsledků. Projekt jsme společně vyvíjeli a vyvíjíme s MC Velox Praha s. r. o. a Výzkumným ústavem stavebních hmot, a. s.