Formula Student Czech Republic 2019

Vytvořeno dne 19. 8. 2019

V sobotu 17. 8. 2019 se uskutečnil poslední závod série Formula Student 2019. Tento závod se uskutečnil v Mostě. Měli jsme tu možnost zajít do paddocku a trávit celý den s TU Brno Racing během závodu Endurance, jenž je vrchol závodního týdne. Endurance je vytrvalostní závod na 20 ostrých kol, přičemž se střídají dva řidiči; každý po deseti kolech.

Závodu Formula Student Czech Republic se letos zúčastnilo celkem 33 týmů z různých koutů světa. V této silné konkurenci dosáhli studenti z týmu TU Brno Racing na celkové třetí místo. Po loňském vítězství bylo z členů týmu cítit zklamání, nicméně my, s ohledem na průběh závodu Endurance, to považujeme za skvělé umístění.

Piloti TU Brno Racing prokázali chladnou hlavu a cit pro vozdilo, kdy v cílové rovince posledního kola jim vypověděl službu motor a formule se zastavila cca 2 metry před cílovou rovinkou. Po dlouhých vteřinách stání na místě a snahy opět vzdechnout život motoru, pilot zařadil první rychlostní stupeň a tzv. "na startér" doslova a do písmene doskákal za cílovou čáru. Tímto husarským kouskem studenti TU Brno Racing dokončili desátý Endurance v řadě, tedy dva roky po sobě proťali cílovou čáru a mohli vidět mávající šachovnicovou vlajku.

Výsledky TU Brno Racing z celého závodního týdne jsou pak:

Statické disciplíny:

  • Engineering Design - 1. místo
  • Cost Study - 2. místo
  • Business Plan - 4. místo

Dynamické disciplíny:

  • Autocross - 2. místo
  • Acceleration - 5. místo
  • Skid-Pad - 8. místo
  • Endurance - 8. místo

Celkově pak 3. místo na závodech FS Czech Republic

Pro vůz Dragon 9 to byl jistě úspěšný rok s dramatickou a nezapomenutelnou koncovkou. Již teď se těšíme na to, co nového přinese další ročník.

Image
SVS FEM simulace Ansys

Za SVS FEM gratulujeme týmu TU Brno Racing za průběh letošní sezóny. Teď je na plánu krátké volno. Poté započne vývojový maraton, kdy během 10 měsíců musí studenti opět sestavit nový vůz. Jméno ještě není známo. Dragon X by byl jistě magický název.