Webinář TLUMENÍ MAGNETOREOLOGICKÝCH KAPALIN

Datum a čas začátku: 

Čtvrtek, 24. Březen 2022 - 9:00

Trvání: 

1 hod.

O webináři:

  • Princip magnetoreologických tlumičů využívající namísto klasického oleje magnetických kapalin představuje v současné době nejmodernější vývojovou tendenci nejen v oblasti tlumení automobilů a vlaků, ale i v dalších oblastech průmyslu.
  • Magnetoreologická tekutina je typ tzv. chytré tekutiny aplikované v nosné tekutině, obvykle oleji. Při vystavení této tekutiny magnetickému poli, výrazně zvyšuje svoji viskozitu, až do té míry, že se stane viskoelasticky pevnou. Důležité je, že mez kluzu tekutiny, když je v aktivním („zapnutém“) stavu, lze velmi přesně řídit změnou intenzity magnetického pole. Výsledkem je, že schopnost tekutiny přenášet sílu lze ovládat pomocí elektromagnetu, což dává vzniknout mnoha možným aplikacím založeným na ovládání.

Host:

  • Ing. Zbyněk Strecker, Ph.D. – Vysoké učení technické v Brně, Ústav konstruování – odbor technické diagnostiky
  • Moderuje Ing. Miloslav Popovič – SVS FEM s.r.o.

Co je Svět inovací:

Série webinářů o inspirativních přístupech k průmyslovému vývoji. Sdílení našich zkušeností s numerickými simulacemi spolu se společnostmi a institucemi, které tímto způsobem inovují – to je Svět inovací. Máte jedinečnou příležitost seznámit se s danou problematikou a vidět, co a jak už jiní úspěšně řešili. Účast na jednotlivých webinářích série je jen pro registrované a je zdarma.
 
V roce 2022 uvedeme ještě další téma:
  • baterie
 

Napište si o záznam webináře:

Uveďte prosím s předčíslím země
 

 

Hotline:

 

Sledujte nás:

facebookyoutubelinkedin