Mechanika

Pomáháme brněnským pneumobilům s větrem o závod

Jaké by to bylo jezdit bez emisí? Studentský tým Pneumobil Racing Team Brno zná odpověď! Za úspěšným týmem stojí i úspěšní partneři a jedním z nich je společnost SVS FEM.

Moderní simulace desek plošných spojů

Pokud jde o spolehlivost desek plošných spojů (anglicky PCB – printed circuit board), existuje několik věcí, kterých si designér musí být vědom. Spolehlivá deska plošných spojů musí plnit svoji funkci během různých podmínek, které je třeba vzít v úvahu již během fáze návrhu.

Návrh výjimečného otvíráku

V roce 2019 dostali účastníci naší tradiční konference ANSYS Users´ Group Meeting neobvyklý dárek – unikátní optimalizovaný otvírák vyrobený pomocí 3D tisku. Co na tomto otvíráku bylo tak jedinečného a jak naši kolegové postupovali během návrhu tohoto výrobku Vám přiblížíme v tomto článku.

Jakými daty „nakrmit“ výpočty? Stačí jedna licence navíc

Uživatelé programů pro strukturální, CFD a elektromagnetické výpočty z dílny společnosti ANSYS občas tápou, jaká data použít, aby jejich program pracoval správně a efektivně. Pochyby přitom zdaleka nemají jen začínající uživatelé, ostatně vypočítat vlastnosti nového produktu, ať už vzniká v jakémkoli výrobním segmentu, není triviální záležitost.

Pomáháme formuli Dragon s dietou

Nejen v letectví má každý ušetřený gram cenu zlata. Stejné pravidlo platí i pro motorsport včetně závodů studentských formulí. Brněnský tým TU Brno Racing patří v této disciplíně mezi světovou špičku. Na jeho úspěších má svůj podíl i společnost SVS FEM.

ANSYS Additive workshop 2019

Workshop věnovaný 3D tisku kovu a topologické optimalizaci se uskutečnil ve dnech 19. a 20. září v brněnském hotelu Avanti. Na akci pořádanou společností SVS FEM s.r.o. se o své znalosti a zkušenost přijel s posluchači podělit specialista na 3D tisk z Francie, Dr. Alexander Hiricoiu ze společnosti ANSYS.

Topologická optimalizace pomáhá snížit hmotnost automobilu

Inženýři v automobilovém průmyslu čelí nelehkým výzvám pro snižovaní spotřeby paliva a emisí. Prioritou je snížení váhy vozidla, při které hraje klíčovou roli topologická optimalizace a použití alternativních materiálů, jako např. hliník anebo kompozity.

Simulace pneumatik v software ANSYS

Jednu z výzev pro produkty ANSYS představují koncepty výrobců pneumatik. Pneumatiky byly dlouhou dobu automobilovým průmyslem opomíjené. Mezi klasické požadavky na pneumatiky výrobců vozidel patří tvar dezénových drážek pro optimální odvádění vody při jízdě za mokra nebo na sněhu. Tento úkol je jak dělaný pro produkty ANSYS Fluids. Pneumatiky nejen, že musí umožnit co nejlepší kontakt s vozovkou, ale také musí odolat ostrým předmětům na vozovce.

ANSYS ACT App Builder

Rádi byste rozšířili funkcionalitu software ANSYS o vlastní aplikace a neumíte XML a IronPython? ANSYS App Builder nabízí intuitivní prostředí, které Vám pomůže snadno a bez velkého vývojového úsilí zautomatizovat simulační proces a integrovat externí nástroje.

 

 

Hotline:

 

Sledujte nás:

facebookyoutubelinkedin