Blogy

Výsledky studentské soutěže – Ceny profesora Jaroslava Buchara 2022

6. ročník naší soutěže o nejlepší studentský Ansys projekt opět ukázal, že potenciál v oblasti numerických simulací u studentů vysokých škol je u nás silný. Soutěž je zaměřena na řešení libovolné originální úlohy v prostředí Ansys, Rocky DEM, ParticleWorks nebo v software s vlastním kódem. 

Ansys 2022 R2 – Novinky

Připravili jsme pro vás souhrn nejzajímavějších novinek, které přicházejí s novou verzí Ansys 2022 R2.

Nečekaná zátěžová zkouška železobetonového mostku

Rád bych se s vámi rád podělil o stručný technický rozbor nevšední situace, o níž jsem psal na LinkedIn, která mě zaujala ráno po cestě s dětmi do školky. Že auta jezdí po mostech, asi nikoho nepřekvapí. Ale když najíždí domíchávač plný betonu na nepoměrově drobný a relativně starý mostek, tato situace může skončit špatně nedej bože tragicky. Každopádně řidič byl dostatečně odvážný, aby tuto zátěžovou zkoušku uskutečnil. Byla to jeho hloupost a nebo lety ověřená zkušenost? Tak i tak najížděl velice opatrně.

Praktické ukázky využití simulací v cementárenství

Využívání numerických simulací při návrhu a vylepšení provozu cementárenských, těžebních a zpracovatelských zařízení je čím dál dostupnější. Simulace poskytují informace o vnitřních dějích, které nejen z důvodu agresivního prostředí, není možné získat jiným způsobem. Díky vhledu do procesů uvnitř zařízení lze celý proces úprav a vývoje urychlit a zefektivnit, ale hlavně reagovat na samotnou příčinu daného problému či vylepšení. Samotné simulační nástroje prochází velkou řadou změn, přičemž v poslední době jsou stále přístupnější konstruktérům a designérům. Cílem příspěvku je na konkrétních příkladech poukázat na současné možnosti, jak v oblasti návrhu zařízení a strojů pro cementárenský průmysl, tak i pro optimalizaci stávajících procesů a zvýšení jejich účinnosti.

Ansys 2022 R1 – Novinky

Připravili jsme pro vás souhrn nejzajímavějších novinek, které přicházejí s novou verzí Ansys 2022 R1. Můžete s námi vše projít také při SVS FEM Ansys Update 2022 R1 – celodenním online eventu 17. 3., na který vás srdečně zveme.

Analýza vlivu vody na životnost konstrukce ventilu pro společnost IMI CCI

Numerické simulace nám dávají možnost odhalit závažné chyby již při návrhu nového designu a předejít tak výrobě nefunkčního ventilu. Díky simulacím různých provozních stavů a zatížení lze také predikovat životnost dané součásti. V případě společnosti IMI CCI bylo naším hlavním cílem zjistit, jakým způsobem se bude chovat nastřikovaná voda uvnitř směšovacího obtokového ventilu a jaký to bude mít vliv na životnost jeho vlastní konstrukce.

Veletrh obranné techniky IDET 2021 a SVS FEM

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET je významnou a již tradiční událostí na ploše Brněnského výstaviště. Během tří dnů mají návštěvníci možnost si detailně prohlédnout celou řadu obranných a bezpečnostních technologií, mezi kterými jsme letos vystavili průběžné výsledky projektu Mobilních bezpečnostních zátarasů. Projekt jsme společně vyvíjeli a vyvíjíme s MC Velox Praha s. r. o. a Výzkumným ústavem stavebních hmot, a. s.

Simulace mazání převodovek v ParticleWorks pro IGW

Až do éry numerických simulací měly společnosti jako IGW velmi omezené možnosti, jak nahlédnout za plného provozu dovnitř převodovek a hodnotit chování proudícího a rozstřikujícího se oleje. Jedinou cestou bylo použití skleněných průhledných krytů. Často návrh vycházel z praktických zkušeností a ze spousty hodin testování na fyzických modelech. To ovšem není efektivní způsob, jak odhalit ožehavá místa. Pro správný chod převodovky je velmi důležité její efektivní mazání a aby nedocházelo k nadměrnému opotřebení ozubených kol či k jejímu zadření. Hlavním požadavkem na simulaci mazání převodovek IGW bylo tedy určit, jakým způsobem se distribuuje olej v prostoru jednotlivých převodů a jestli jsou olejem dostatečně zásobována ložiska.

Výsledky studentské soutěže Cena profesora Jaroslava Buchara 2021

5. ročník naší soutěže o nejlepší studentský Ansys projekt opět ukázal, že potenciál v oblasti numerických simulací u studentů vysokých škol je u nás silný. Soutěž je zaměřena na řešení libovolné originální úlohy v prostředí Ansys, Rocky DEM, ParticleWorks nebo v software s vlastním kódem. 

ANSYS 2021R2 - Novinky

Připravili jsme pro vás souhrn nejzajímavějších novinek, které přicházejí s novou verzí ANSYS 2021R2.

Stránky

 

 

Hotline:

 

Sledujte nás:

facebookyoutubelinkedin