Blogy

Simulace mazání převodovek v ParticleWorks pro IGW

Až do éry numerických simulací měly společnosti jako IGW velmi omezené možnosti, jak nahlédnout za plného provozu dovnitř převodovek a hodnotit chování proudícího a rozstřikujícího se oleje. Jedinou cestou bylo použití skleněných průhledných krytů. Často návrh vycházel z praktických zkušeností a ze spousty hodin testování na fyzických modelech. To ovšem není efektivní způsob, jak odhalit ožehavá místa. Pro správný chod převodovky je velmi důležité její efektivní mazání a aby nedocházelo k nadměrnému opotřebení ozubených kol či k jejímu zadření. Hlavním požadavkem na simulaci mazání převodovek IGW bylo tedy určit, jakým způsobem se distribuuje olej v prostoru jednotlivých převodů a jestli jsou olejem dostatečně zásobována ložiska.

Výsledky studentské soutěže Cena profesora Jaroslava Buchara 2021

5. ročník naší soutěže o nejlepší studentský Ansys projekt opět ukázal, že potenciál v oblasti numerických simulací u studentů vysokých škol je u nás silný. Soutěž je zaměřena na řešení libovolné originální úlohy v prostředí Ansys, Rocky DEM, ParticleWorks nebo v software s vlastním kódem. 

ANSYS 2021R2 - Novinky

Připravili jsme pro vás souhrn nejzajímavějších novinek, které přicházejí s novou verzí ANSYS 2021R2.

Nové řešení nástřiku vody do proudu spalin pro elektrárnu Ledvice společnosti ČEZ

Jak otestovat návrh nového řešení za plného provozu elektrárny?
 V energetickém průmyslu není možné provádět jakékoliv změny za provozu, mohly by ohrozit jeho chod. Bez použití numerického modelování se jen velmi těžce odhaduje správná funkce nově navrženého designu. Může být provedena celá řada měření, ale je téměř nemožné si novou změnu komplexně představit při plném provozu. Proto nás oslovili zástupci společnosti ČEZ, abychom jim pomocí Ansys software pomohli s návrhem nového řešení.

ANSYS Simulation World 2021 - největší on-line konference zaměřená na simulace

Největší online konference ze světa simulací, moderního průmyslu a pokročilých technologií Simulation World se letos koná v termínu 20. - 21. 4. Účast na konferenci je zdarma, počet míst je však omezen. Nezapomeňte na včasnou registraci.

Tradiční Ansys Update netradiční formou

Za běžných okolností bychom se s vámi mnohem raději potkali osobně a sdíleli novinky Ansys naživo. Současná covidová situace však přináší mnoho omezení a my jsme rádi, že i tak si 180 z vás udělalo čas a „přišlo“ na nabitý program online přednášek. 

ANSYS 2021R1 - Novinky

Připravili jsme pro vás souhrn nejzajímavějších novinek, které přicházejí s novou verzí ANSYS 2021R1 do všech oblastí široké rodiny Ansys.

Vyhodnocení druhého kola ANSYS ACADEMY: Engineer First Certificate

Přinášíme vám přehled zúčastněných institucí, nejobtížnější otázku a úspěšnost jednotlivých institucí v závěrečném testu druhého kola Ansys Academy: Engineer First Certificate (26.-27.1.2021). Závěrečný test se ukázal výrazně náročnější než v minulém termínu v roce 2020.

Optimalizace přítlačného křídla studentské formule

Už od prvních pokusů s přítlačnými křídly v soutěži Formula Student se prokázala potřeba simulací proudění na vyvinutí nejefektivnějšího aerodynamického paketu monopostu. Od dob monopostu Dragon 4 (2014), který byl prvním vozidlem s aeropaketem v týmu TU Brno Racing, se konkurence posunula velkými kroky vpřed. V současnosti je nutné na udržení konkurenceschopnosti věnovat vývoji aerodynamiky vozidla vysokou pozornost.

Nárazová zkouška Santových saní NorthernBolt68

Také Santovi se občas stane, že narazí. Obzvlášť v Česku se mu často stává, že dorazí na místo, kde už před ním nadělil dárky Ježíšek. Při vývoji nových saní na Severním pólu proto prototypy pečlivě testují při nárazových zkouškách, kterým samozřejmě předchází také simulace v prostředí produktu ANSYS LS-DYNA.

Jaké byly podmínky testování nových Santových saní a jakou roli hrála při jejich vývoji Santova nadváha se dozvíte v článku.

Požehnané a klidné Vánoce přeje Vám i Vašim blízkým tým SVS FEM.

Stránky

 

 

Hotline:

 

Sledujte nás:

facebookyoutubelinkedin