Simulace v rozšířené realitě

Co takhle prohlížet si výsledky vašich simulací umístěné ve skutečném světě?

Ať už venku na ulici, ve výrobní hale nebo na stole ve vaší zasedačce, díky rozšířené realitě od SVS FEM dokážete výsledky vašich simulací umístit do jakéhokoliv skutečného prostředí. Není přitom potřeba žádné zvláštní vybavení jako speciální promítací zařízení či 3D brýle. Postačí váš chytrý telefon.

 

K čemu je rozšířená realita?

Rozšířená realita neboli Augmented Reality, nás bude obklopovat čím dál tím víc. Tento způsob zobrazení dat má obrovský potenciál a v případě zobrazení výsledků simulací to platí dvojnásob.

  • Komplexní zobrazení – Modely v numerických simulacích jsou den ode dne složitější a zachycují stále více a více vlivů a jevů. Prohlížení výsledků takových modelů si často žádá víc než jen 2D obrázky či animace. Rozšířená realita umožňuje prohlížet modely ve skutečném světě, kde si můžete zkoumané veličiny (jako např. napětí, teplota, rychlost, …) prohlížet na 3D geometrii v měřítku 1:1 tak, jako byste u daného produktu přímo stáli. Není proto problém se kolem takového modelu projít, podívat se na něj ze všech stran nebo i vstoupit do něj a podívat se, co se děje uvnitř.
  • Souvislosti – Jaký je rozdíl mezi tím vidět váš produkt na výkrese, na monitoru jako 3D model nebo jako hotový výrobek v místě instalace? Zasazením výsledků simulací do skutečného světa získáváme vhled a souvislosti, které na papíře ani na monitoru není možné vidět.
  • Sdílení – Jakožto inženýři musíme denně sdílet výsledky naší práce s našimi kolegy a zákazníky. Poslat výsledky k náhledu v rozšířené realitě je výrazně snazší, než je popisovat pomocí textu a obrázků.

Jak to funguje?

V SVS FEM jsme vyvinuli nástroj, který umožňuje velmi rychle a jednoduše převádět výsledky libovolné Ansys simulace do rozšířené reality. Díky tomuto nástroji získáte QR kód, který vám umožní prohlížet vaše výsledky ve skutečném světě přímo na vašem chytrém telefonu/tabletu.

1

Naskenuješ QR kód a otevřeš odkaz přes nabídku prohlížeče.

2

Stiskneš tlačítko pro přechod do rozšířené reality.

3

Namapuješ rovinu, na kterou chceš model umístit.

4

Model můžeš pomocí gest libovolně přesouvat, otáčet či zvětšovat/zmenšovat.

Vyzkoušejte si rozšířenou realitu

Na stream.svsfem.cz naleznete naše ukázkové modely, které si můžete sami vyzkoušet na svém chytrém telefonu. Stačí načíst QR kód nebo kliknout na daný model.

 

A co zabezpečení dat?

Naše ukázkové modely jsou umístěny na volně dostupném serveru. Vaše modely však vždy zabezpečíme. Pro přístup k modelům přes rozšířenou realitu tak bude možné se dostat pouze po zadání správného jména a hesla.

 

Zaujaly vás simulace v rozšířené realitě?

Zavolejte nám na +420 543 254 554 nebo napište a my přeneseme i vaše modely do rozšířené reality.

 

 

Hotline:

 

Sledujte nás:

facebookyoutubelinkedin