Webináře Ansys

V nejbližších dnech nás čeká celá řada zajímavých webinářů z dílny Ansys. Můžete tak intenzivně prohlubovat své dovednosti z oblasti numerických simulací a přitom neopustit pohodlí domova. Stačí se jen zaregistrovat.

 


Accelerate Productivity and Innovation With Ansys Fluent

23. listopadu 2020, 15:00

Zjistěte více o nejnovějších inovacích a updatech v Ansys Fluent se zaměřením na jednoduchost a rychlost práce, výkon a přesnost výpočtů. Představená zlepšení vám pomohou efektivně a přesně simulovat i ty nejsložitější úlohy v proudění, teplotních přenosech, spalování, akustice a dalších.


Material Intelligence: From Selection to Management

24. listopadu 2020, 17:00

Kombinace Ansys Granta Selector a Ansys Granta MI Pro vám může výrazně pomoci s výběrem a správou materiálových dat. Díky tomu může vaše společnost snižovait rizika a předcházet chybám, které způsobují zbytečná zdržení vývoje a výroby.


Placing Antennas With Ansys HFSS SBR+ Simulation

26. listopadu 2020, 10:00

V tomto webináři budou předvedeny příklady využití cloudových výpočtů pro úlohy Ansys HFSS, které vede k významnému snížení výpočetního času.


Accelerate Productivity and Innovation with Ansys Mechanical

26. listopadu 2020, 15:00

Na webináři se dozvíte o novinkách, které umožňují uživateli hladký end-to-end workflow.


Design Studies and Process Automation with Ansys optiSLang and Ansys Minerva, powered by Aras

1. prosince 2020, 16:00

Zatímco Ansys Minerva se zaměřuje na propojování v rámci vývojářských týmů, Ansys optiSLang propojuje nejrůznější nástroje, které jednotlivý členové týmů používají. Podívejte se, jak kombinace těchto programů pomáhá s automatizováním simulací a jejich efektivním využitím napříč celou firmou. 


Acoustics Simulation Using Ansys LS-DYNA

2. prosince 2020, 7:00

Ansys LS-DYNA je typicky využíván k dynamickým strukturálním analýzám, může být ale také silným nástrojem pro predikci zvukové odezvy předmětů, které se rozechvějí vlivem dynamického zatížení. Naučte se jak pracovat s nástroji LS-DYNA zaměřenými na akustiku. 


Automotive Radar Sensor Design and Integration Workflow

2. prosince 2020, 10:00

Naučte se řešit komplexní simulace zahrnující plnou fyziku automobilových radarů s využitím jak konečných prvků tak asymptotického elektromagnetického řešiče, který využívá trasování paprsků.


JSP: Running Ansys LS-DYNA with HPC to Boost Productivity

2. prosince 2020, 17:00

Poslechněte si přímo od hosta z JSP, jedničky na trhu produktů vyráběných z pěny, o přechodu z výpočtů na běžných výpočetních stanicích na HPC výpočty.


Performing Hybrid Modeling With Ansys SpaceClaim

2. prosince 2020, 17:00

V tomto webináři se dozvíte maximum o efektivním využití Ansys Spaceclaim díky unikátní kombinaci direct modeling, history modeling a práce s ploškami (facets). Naučte se i vy hybridní modelování, které rozšíří vaše modelářské schopnosti o nový rozměr.


Building and Using Statistical Compact Models for Circuit Level Yield Analysis

2. prosince 2020, 19:00

2. prosince 2020, 3:00

Naučte se pracovat s Ansys Lumerical. Objevte automatizované postupy pro sbírání nominálních i statistických dat modelů. 


Using Azure Cloud to Rapidly Simulate Layout Designs in HFSS

3. prosince 2020, 20:00

V tomto webináři bude diskutováno použití metody SBR+ (shooting and bouncing ray) v Ansys HFSS. Součástí bude také ukázka demonstrující kombinaci konečnoprvkového modelování a FEBI domén.


How Buro Happold Solved Complex Construction Challenges With Ansys CFX in the Cloud

8. prosince 2020, 17:00

Poslechněte si zkušenosti inženýrů z Buro Happold s přechodem s náročnými CFD simulacemi z klasických výpočetních stanic na cloud. V jejich případě se podařilo dosáhnout 10-násobného zrychlení a řešit přitom automatizovaně mnohem více simulací a to s velmi dobrou finanční bilancí. 


Electrothermal Simulations of High-Power Electric Machines for Reliable Electric Aircraft

9. prosince 2020, 17:00

Naučte se jak správně řešit provázané CFD a teplotní úlohy a dosáhnout tak zvýšení spolehlivosti motorů elektrických letadel. 


Weather Simulation for Virtual Sensor Testing

10. prosince 2020, 17:00

Aby autonomní vozidla dosáhly pátého stupně autonomie, musí prokázat bezchybné chování i při nepříznivém počasí. Na webináři se dozvíte, jak lze s pomocí Ansys SPEOS simulovat různé venkovní podmínky a analyzovat chování sensorů. 


Trace Modeling 101: Improving Model Fidelity

10. prosince 2020, 17:00

Aby Poslechněte si o možnostech "Trace Modeling" v Ansys Sherlock a jak lze této funkce využít pro simulace desek plošných spojů. Webinář zahrnuje obecný přehled, několik příkladů a také živou ukázku workflow.

 

 

 

Hotline:

 

Sledujte nás:

facebookyoutubelinkedin