Blog uživatele msebik

ANSYS 2021R1 - Novinky

Připravili jsme pro vás souhrn nejzajímavějších novinek, které přicházejí s novou verzí ANSYS 2021R1 do všech oblastí široké rodiny Ansys.

Vyhodnocení druhého kola ANSYS ACADEMY: Engineer First Certificate

Přinášíme vám přehled zúčastněných institucí, nejobtížnější otázku a úspěšnost jednotlivých institucí v závěrečném testu druhého kola Ansys Academy: Engineer First Certificate (26.-27.1.2021). Závěrečný test se ukázal výrazně náročnější než v minulém termínu v roce 2020.

Optimalizace přítlačného křídla studentské formule

Už od prvních pokusů s přítlačnými křídly v soutěži Formula Student se prokázala potřeba simulací proudění na vyvinutí nejefektivnějšího aerodynamického paketu monopostu. Od dob monopostu Dragon 4 (2014), který byl prvním vozidlem s aeropaketem v týmu TU Brno Racing, se konkurence posunula velkými kroky vpřed. V současnosti je nutné na udržení konkurenceschopnosti věnovat vývoji aerodynamiky vozidla vysokou pozornost.

Nárazová zkouška Santových saní NorthernBolt68

Také Santovi se občas stane, že narazí. Obzvlášť v Česku se mu často stává, že dorazí na místo, kde už před ním nadělil dárky Ježíšek. Při vývoji nových saní na Severním pólu proto prototypy pečlivě testují při nárazových zkouškách, kterým samozřejmě předchází také simulace v prostředí produktu ANSYS LS-DYNA.

Jaké byly podmínky testování nových Santových saní a jakou roli hrála při jejich vývoji Santova nadváha se dozvíte v článku.

Požehnané a klidné Vánoce přeje Vám i Vašim blízkým tým SVS FEM.

Pomáháme brněnským pneumobilům s větrem o závod

Jaké by to bylo jezdit bez emisí? Studentský tým Pneumobil Racing Team Brno zná odpověď! Za úspěšným týmem stojí i úspěšní partneři a jedním z nich je společnost SVS FEM.

ParticleWorks

ParticleWorks je software pro CFD simulace nestlačitelných tekutin, jako je například voda nebo olej. Je používán pro široké spektrum analýz – mazání převodovek, chlazení motoru, jízda po mokré silnici, peltonova turbína nebo míchání tekutin.

Vyhodnocení studentské soutěže SVS FEM 2020

V rámci letošního mini-SVSFEM ANSYS Users’ Meeting, byly vyhlášeny výsledky Studentské soutěže SVS FEM (cena prof. Jaroslava Buchara). Letošní ročník byl rekordní co do počtu zúčastněných studentů, což znamenalo větší konkurenci pro soutěžící. Ani letos nestačily základní kategorie a komise se rozhodla udělit ocenění „Výjimečná práce“.

Webináře Ansys

V nejbližších dnech nás čeká celá řada zajímavých webinářů z dílny Ansys. Můžete tak intenzivně prohlubovat své dovednosti z oblasti numerických simulací a přitom neopustit pohodlí domova. Stačí se jen zaregistrovat.

Rocky DEM: Calibration suite

Ani z těch nejlepších výpočetních programů nezískáme správné výsledky v případě, že nejsou správně definované vstupní parametry. Díky kalibraci zajistíme dostatečnou přesnost výpočtu a jsme schopni předpovědět potenciální problémy, jako je například opotřebení pásu nebo zablokování zařízení.

Moderní simulace desek plošných spojů

Pokud jde o spolehlivost desek plošných spojů (anglicky PCB – printed circuit board), existuje několik věcí, kterých si designér musí být vědom. Spolehlivá deska plošných spojů musí plnit svoji funkci během různých podmínek, které je třeba vzít v úvahu již během fáze návrhu.

Stránky

 

 

Hotline:

 
facebook youtube linkedin