Sborník konference AUM 2015

Na konferenčním portálu ANSYS Users' Meeting and Conference

byla zveřejněna finální verze sborníku ročníku 2015.

 

Sborník v offline i online verzi naleznete na adrese:

http://aum.svsfem.cz/cs/sbornik-archiv-ekm/.

ANSYS verze 16

Nejnovější verze softwarového balíku ANSYS 16.0 nabízí pokročilé funkce umožňující inženýrům rychle inovovat nové produkty. ANSYS 16.0 přináší významné vylepšení napříč celým portfoliem společnosti, včetně mechaniku pevných těles, mechaniku tekutin, elektromagnetickou analýzu i multifyzikální analýzu a tím inženýrům poskytuje možnost ověřit kompletní virtuální prototypy.

Významnou novinkou pro tento rok je uvedení sjednoceného prostředí nad stávajícími produkty, které nese název AIM a které nabízí celou řadu velmi revolučních technologií a přístupů ideálních nejen pro řešení sdružených fyzkálních úloh. Avšak i v ostatních oblastech připravil ANSYS Inc. celou řadu vylepšení zaměřených zejména na efektivní zrychlení pre/post processingu, nativní začleňování technologií SpaceClaim pro kvalitní práci s CAD geometrií či rozšíření funkcionalit v jednotlivých řešičích.

Capture Image ACT function

SVS FEM Capture Image ACT funkce přináší uživatelům ANSYS Mechanical možnost vytvářet obrázky do výpočtových zpráv a prezentací v pevně daných rozměrech se stejným rozlišením (kvalitou). Generované obrázky tak nejsou závislé na aktuálním rozlišení monitoru počítače tak ani na aktuální velikosti grafického okna.

Generovaný obrázek je pro kontrolu zobrazen v okně dialogu, kde lze před samotným uložením ještě například měnit pohled zobrazení, barvu pozadí, velikost písma. Pro kontrolu kvality prokreslení jsou připravena Zoom tlačítka.

Důraz je kladen na jednoduchost kopírování nebo přetažení (Drag&Drop) obrázku přímo do zprávy či prezentace a ukládání obrázku do souboru.

Funkce je určena pro ANSYS v 16.0 a vyšší pro modul Mechanical. Instalace se provádí jako běžné Extensions ACT.
 

Máte-li zájem tuto funkci integrovat do své instalace programu ANSYS, ozvěte se nám prosím a my Vám rádi pomůžeme - act (at) svsfem.cz.

Syndikovat obsah