Sypké hmoty

Rocky DEM: Calibration suite

Ani z těch nejlepších výpočetních programů nezískáme správné výsledky v případě, že nejsou správně definované vstupní parametry. Díky kalibraci zajistíme dostatečnou přesnost výpočtu a jsme schopni předpovědět potenciální problémy, jako je například opotřebení pásu nebo zablokování zařízení.

Webinář: Inženýrské simulace v potravinářském průmyslu

Srdečně vás zveme na webinář pořádaný Rocky DEM, Ansys a Engineering.com, který bude zaměřen na využití inženýrských simulací v oblasti potravinářského průmyslu. Akce se uskuteční 22. července 2020 v 17:00.

Od psích chlupů až po obilí: Rocky DEM rapidně rozšiřuje možnosti modelování vláken

DEM (Discrete Element Method) se stává ve světě numerických výpočtů široce využívaným nástrojem. S tím se zvyšují také požadavky na větší variabilitu tvaru částic a jejich materiálových vlastností. Částice, které se snažíme v simulacích co nejvěrněji popsat, mají často tvar vláken (jako například seno či vlasy). U těchto částic již nelze zanedbat jejich poddajnost. V tomto článku se dozvíte, jak Rocky DEM řeší jednotlivá úskalí modelování vláken.

Seminář Simulace sypkých hmot

Seminář týkající se simulací sypkých hmot proběl 7. října v prostorách hotelu Avanti. Na semináři vystoupilo mnoho zajímavých přednášejících, kteří představili současné možnosti simulací toků sypkých materiálů.

 

 

Hotline:

 

Sledujte nás:

facebookyoutubelinkedin